گزارشهای تصویری

گالری عکسهای دهمین جشنواره علمی اجرایی بهداشت محیط گالری عکسهای سومین همایش بین المللی بهداشت محیط گزارش تصویری: جلسه داوری دهمین جشنواره علمی بهداشت محیط جلسه بررسی مشکلات و چالشهای رشته بهداشت محیط برگزار شد گزارش تصویری: مراسم بزرگداشت دکتر مصداقی نیا گزارش تصویری: برگزاری کمپین روز جهانی زمین در سراسر ایران


دریافت فایلحمایت شوندگان

حمایت انجمن از برگزاری اولین همایش ریزگرد با رویکرد سلامت محور
به سایت امتیاز دهید:

در مراسم گرامیداشت روز جهانی بهداشت محیط دکتر مصداقی نیا رئیس انجمن علمی بهداشت محیط ایران با توجه به آمار نگران کننده بانک جهانی در مورد مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا، خواستار تلاش بیشتر سازمانهای مرتبط در این زمینه شد.

به گفته دکتر مصداقی نیا نزدیک به 87 درصد از مردم دنیا در معرض خطرات ناشی از آلودگی هوا هستند که در این بین سالیانه نزدیک به پنج و نیم میلیون نفر از مردم دنیا در اثر آلودگی هوا، جان خود را از دست می دهند.

وی با اشاره به آمار بالای مرگ میر ناشی از آلودگی هوا در ایران، آن را با آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات در کشورمان مشابه ذکر کرد و افزود در حال حاضر سالیانه کشور، هزینه ای معادل دو و نیم دصد تولید ناخالص ملی، از تبعات آلودگی هوا ضرر اقتصادی می کند که جای تامل جدی دارد.

 

سخنران بعدی مراسم دکتر صادق نیت رئیس مرکز سلامت و محیط کار ، تعداد مرگ و میر و بیماری های ناشی از آلودگی هوا از معضلات کشورها دانست اما خاطر نشان کرد در طی سال های ۹۳و ۹۴اقدامات موثر در کاهش بار آلودگی هوا باعث شد تا میزان بار بیماری ها و مرگ و میر ناشی از این آلودگی کاهش یابد.

رییس مرکز سلامت محیط و کار بر ضرورت به کارگیری فارغ التحصیلان بهداشت محیط در رشته های شغلی مرتبط تاکید کرد و افزود: یکی از اقدامات ما تجهیز بازرسان بهداشت محیط به امکانات لازم از جمله خودرو برای بازرسی بوده است.وی در ادامه ضمن اشاره به شعار روز جهانی بهداشت محیط مبنی بر " کنترل دخانیات...اقدام در برابر همه گیری جهانی آن"، گفت: در زمینه کنترل دخانیات اقداماتی از جمله عدم ارائه مجوز عرضه قلیان در صنوفی که از قبل مجوز داشتند ، کدگزاری سیگار از محل تولید تا عرضه و ساماندهی عرضه دخانیات و مواد دخانی صورت گرفته است.

وی مهم ترین معضل در کنترل دخانیات را استفاده قلیان و تنباکوهای معطر بیان کرد و افزود: آزمایشها نشان داده که در این تنباکوهای معطر، بنزن، مواد شیمیایی، مواد روانگردان، حلال های آروماتیک وجود دارد.

 

پایان خبر

 

 

 

 

 نوشته شده توسط : mhimokhtari  |  تاریخ ارسال : چهارشنبه، 7 مهر ماه، 1395  |   موضوع: News  |   بازدید: 1943

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 برنامه جدید کارگاههای پژوهشکده محیط زیست  [ دوشنبه، 2 شهريور ماه، 1394 ] 6688 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .