گزارشهای تصویری

گالری عکسهای دهمین جشنواره علمی اجرایی بهداشت محیط گالری عکسهای سومین همایش بین المللی بهداشت محیط گزارش تصویری: جلسه داوری دهمین جشنواره علمی بهداشت محیط جلسه بررسی مشکلات و چالشهای رشته بهداشت محیط برگزار شد گزارش تصویری: مراسم بزرگداشت دکتر مصداقی نیا گزارش تصویری: برگزاری کمپین روز جهانی زمین در سراسر ایران


دریافت فایلحمایت شوندگان

حمایت انجمن از برگزاری اولین همایش ریزگرد با رویکرد سلامت محور
به سایت امتیاز دهید:

سومین همایش بین‌المللی و بیست و یکمین همایش ملی بهداشت محیط که از روز سه شنبه هفتم اسفند باحضور اساتید برجسته بین‌المللی و صاحب نظران ملی در زنجان آغاز بکار کرده بود، روز پنجشنبه نهم اسفند با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.
در این همایش که برای اولین بار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان برگزار می شد بیش از 500 نفر از اساتید، دانشجویان و کارشناسان شرکت کردند. به گفته دبیر علمی همایش،  دکتر محمد رضا مهراسبی در این همایش، حدود 330 مقاله در بخش پوستر و نزدیک به 40 مقاله در بخش سخنرانی ارائه شد.  همچنین در بخش بین المللی همایش نزدیک به 10 نفر از اساتید برجسته دنیا در زمینه بهداشت محیط و علوم مرتبط شرکت داشتند.

 

در اختتامیه این همایش با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد که در بندهایی از رئیس جمهوری، وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی درخواست شده که همواره به اولویت بهداشت محیط و حفاظت از محیط زیست کشور تاکید شود و با توجه به محدودیت‌های ایجادشده در اثر تغییرات نرخ ارز، تامین نیازمندی‌های پژوهش و همچنین توسعه همکاری‌های بین‌المللی را برای دستیابی به اهداف بهداشت محیط در صدر اولویت‌های خود قرار دهند.
تدوین راهبردهای جامع مدیریت پسماند، با تاکید بر روش‌های کاهش پسماند در مبدا تولید و استفاده از روش‌های صحیح تولید کمپوست برای بخش اصلی پسماندهای شهری، محدودکردن توسعه کارخانجات زباله‌سوز و منحصرنمودن آن به پسماندهای غیرقابل استفاده، بررسی جنبه‌های بهداشتی، اقتصادی در زمینه فناوری‌های هاضم‌های غیرهوازی و دیگر موارد مشابه، رعایت اولویت‌ها در مدیریت پسماند و تشویق و تقدیر موسسات و مراکز تحقیقاتی و کارشناسان دست‌اندرکار این رشته از دیگر بندهای بیانیه همایش بود.
همچنین در این بیانیه، اولویت قرارگرفتن برنامه‌های اساسی بهداشت محیط شامل پایش و کنترل آلاینده‌های محیط و توجه به بهداشت و امنیت غذایی ، موضوع مهم اقلیم ، بحران آب و کاهش گسترده کمیت منابع آب تاکید شده است.

شرکت کنندکان و صاحب نظران در همایش  بر انجام مطالعات پیوست سلامت طرح‌های توسعه بر اساس الزامات شورای توسعه سلامت وتوسعه و ارتقای جایگاه صنفی رشته مهندسی بهداشت محیط و ضرورت بهره‌گیری از خدمات مشاوره و اجرا توسط متخصصین بهداشت محیط در صنایع و سازما‌‌ن‌ها، توجه ویژه به کارآفرینی دانش آموختگان رشته مهندسی بهداشت محیط و تلاش و جدیت بیشتر جهت پرداخت حق فنی کارشناسان بهداشت محیط نیز تاکید کردند.

 

پایان خبر

 

 

 

 

 

 

 

 

 نوشته شده توسط : mhimokhtari  |  تاریخ ارسال : شنبه، 11 اسفند ماه، 1397  |   موضوع: Conference  |   بازدید: 370

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 تاریخ برگزاری بیستمین همایش ملی بهداشت محیط مشخص شد  [ يكشنبه، 10 ارديبهشت ماه، 1396 ] 1957 مشاهده
 دومين فراخوان شانزدهمين همايش ملي بهداشت محيط  [ يكشنبه، 5 خرداد ماه، 1392 ] 4167 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .